کلکسیون زیبایی

🌱 سلام و درود
امشب سراغ یک گیاه آپارتمانی رونده آمده ایم که دارای رنگ ها و انواع بسیار گوناگونی است. این گیاه هوازی است و دوستداران گل و گیاه می توانند کلسیونی بسیار زیبا از انواع آن داشته باشند.


🌺🌺🌺 سیگونیوم یا گیاه پنجه غازی بومی جنگل های استوایی، آمریکای جنوبی و مرکزی است. این گیاه رونده است و از گیاهان دیگر به عنوان میزبان استفاده می کند. مشخصه اصلی اکثر انواع آن برگ های خاص آن است که حالتی پیکانی دارند و در ناحیه دم برگ ها دچار بریدگی هستند. علاوه بر آن رونده بودن گیاه از مشخصه اصلی دیگر این گیاه محسوب می شود.

🌞🌞 همان طور که عنوان شد محل زندگی گیاه بر روی درختان و گیاهان بزرگتر دیگر است از این رو این گیاه به نور کم مقاوم است و به سادگی می توان از آن های در محیط منزل نگهداری نمود. البته انواع رنگی آن نیازمند نور بیشتری نسبت به نوع سبز آن است.

💧💧 برای آبیاری اجازه دهید بین هر دو سطح خاک بخوبی خشک شود. با غبار پاشی نیز می توانید رطوبت مورد نیاز گیاه را تامین کنید.

🏝 برای سیگونیوم بهتر است از خاکی با زه کش بالا استفاده شود خاکی شامل 20 درصد ماسه 20 در صد پیش ماس و 60 در صد خاک باغچه، برای تعویض گلدان منتظر باشید تا گیاه گلدان خود را پر کند و سپس اقدام به تعویض گلدان نمایید. این گیاه را حتی می توانید در باغچه خود نیز بکارید و از درختان به عنوان قیم برای آن استفاده کنید.

🪴 برای شروع بهتر است از سیگونیوم سبز که نیاز نوری کمتری دارد در منزل نگهداری کنید. فراموش نکنید که گیاه نیازمند قیم است با قرار دادن قیم برای آن علاوه بر رفع نیاز رشد گیاه، می توانید زیبایی آن را دو چندان کنید.

با ما همراه باشید…🌹

#سینگونیوم
#باسبز#دفترچه_باسبز#دفترچه_گیاهان#دفترچه_سینگونیوم#سینگونیوم_روز_۱#گلدان_خاص#نگهداری_گیاهان_آپارتمانی#نگهداری_سینگونیوم#سینگونیوم_ابلق#سینگونیوم_صورتی_بال_فرشته#سینگونیوم_مسی#سینگونیوم_صورتی#سینگونیوم_مخملی#سینگونیوم_مینیاتور#سینگونیوم_بلک#سینگونیوم_سفید#سینگونیوم_سفید#گیاهان#گیاهان_آپارتمانی#گیاهان_رونده#گیاهان_مقاوم#گلوگیاهآپارتمانی#گلوگیاه_کلکسیونی#گلوگیاه_مقاوم

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.